Jauna Banga - Young Wave

is creating drugs, sex and harm reduction

25

patrons

$226

per month

About Jauna Banga - Young Wave

Mes – „Jauna Banga“, jaunų žmonių komanda, siekianti mokslu grįstos narkotikų politikos Lietuvoje.

Ką tai reiškia? Mes nebegalime žiūrėti, kaip valstybės pinigai vis dar leidžiami 1990-ųjų stiliaus prevencijai („parūkysi žolės ir tavo gyvenimas žlugęs“), kaip keliamos baudžiamosios bylos už suktinę, kaip policijos mušami ir į kalėjimus kišami priklausomybės liga sergantys žmonės, vykdomi klubų ir barų reidai, ignoruojamos Jungtinių Tautų rekomenduojamos ir efektyvios žalos mažinimo praktikos. Mums atsibodo matyti kaip valdininkai nevaržomai vadovaujasi pasenusiomis moralinėmis nuostatomis, o ne mokslo įrodymais. Atsibodo stebėti, kaip jie priima sprendimus ir kuria sistemas jaunimui, tačiau mūsų NESIKLAUSIA ir NESIKLAUSO.


Ką mes darome, kad būtų kitaip ir kodėl mums reikia pagalbos?

1. Festivaliuose suteikiame galimybę pasitikrinti turimų medžiagų sudėtį tam, kad mažėtų jų keliama rizika. Kas “apsiskaičiavo", padedame suvaldyti medžiagų poveikį (sitting/psy help). Nors šiek tiek prisideda organizatoriai ir suaukoja žmonės, sudėties testams, kapsulėms ir kitoms priemonėms nuolat reikia pinigų.
2. Vykdome švietimą – konsultuojame lygus-lygiam principu apie tai, kaip sumažinti medžiagų vartojimo riziką, būti saugesniems ir sveikesniems. Šios informacinės medžiagos kūrimas, spausdinimas, maketavimas taip pat reikalauja finansinių išteklių.
3. Aktyviai skleidžiame naujausią informaciją apie psichoaktyviųjų medžiagų tyrimus, narkotikų politikos tendencijas Vakarų valstybėse ir kovojame su pasenusia „karo prieš narkotikus“ propaganda. Didžioji spauda nemėgsta nepatogių temų, bet puikiai veikia Facebook boost už 10 eurų postui.
4. Tam, kad būtume atpažįstami renginiuose ir sukurtume saugią ir jaukią erdvę jums, mums reikalinga atributika. Dar neradome būdo ją pasigaminti nemokamai.
5. Siekiame sukurti erdvę internete, kur galėtumėte lietuvių kalba rasti informaciją, ja dalintis ir kartu su mumis šviesti visuomenę šiomis temomis. Interneto svetainės išlaikymas taip pat kainuoja.
6. Rengiame viešus renginius, publikacijas, kuriame video, rašome skundus ir raštus, siunčiame spaudai, ministerijoms, Lietuvos policijai ir likusiai sistemai. Reaguojame, nes kol niekam nerūpi, niekas nesikeičia. Renginių įrangos nuoma, video filmavimo įranga ir kt. smulkmenos.

Žalos mažinimo paslaugas privalo finansuoti Lietuvos valstybė. Tačiau mūsų projektai atmetami. Esame nepageidaujami, nes mūsų veiklos „prieštarauja Valstybės ir SAM vykdomai politikai mažinti narkotinių medžiagų vartojimą. Paraiškoje siūlomos veiklos skirtos saugiam narkotinių medžiagų vartojimui“, o tai, pasirodo „nėra visuomenės sveikatos stiprinimas“.

Tęsime patys tol, kol šitą sieną pavyks pramušti.

Dėkingi už jūsų palaikymą (finansinį ir moralinį), o jei yra talentingų fundraiser’ių didelių donorų paieškai – laukiame prisijungiant prie komandos.
Jauna banga
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 4 exclusive posts
3
Images
1
Writing
2
Videos
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 4 exclusive posts
3
Images
1
Writing
2
Videos

Recent posts by Jauna Banga - Young Wave

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits