Königsmühle land and art setkání

is creating festival, education, landart

0

patrons

$0

per month

About Königsmühle land and art setkání

Königsmühle je zaniklá osada jako z pohádky. Stálo zde šest domů, žilo 57 lidí. Dnes zde naleznete šest ruin a krásnou přírodu. Inspirativní místo skryto zrakům rychloturistů, ale přitom ani ne kilometr od civilizace v srdci Krušných hor. Místo, které inspiruje mnoho tvůrců.

Každým rokem se zde schází návštěvníci z Čech a Německa, aby si společně užili tzv. sudetský landart – specifický žánr, kdy je možné využívat bývalý stavební materiál, dřevo a další biomasu pro díla, která tématizují pohnuté osudy bývalých Sudet.

V Königsmühle se potkávají Češi a Němci v poklidu a vstřícnosti. Atmosféra setkání uprostřed přírody a vyhasínající historie, kterou s pietou oživujeme, vytváří specifické davové naladění, které je velmi těžké popisovat… Prostě to musíte zažít sami.

Celé údolí se stává uměleckým dílem. Ruiny bývalé osady hostí jednotlivá díla. Jedná se o festival s unikátní lokalitou. A to nejen v celém česko-německém pohraničí. Žádný jiný takový festival v České republice nenajdete. Königsmühle leží 920 metrů nad mořem v mělkém údolí obklopeném lesy a krásnými horskými loukami. Na každý ročník žádáme tři výjimky ze zákona o ochraně přírody, abychom vám mohli zprostředkovat zážitek z oživování zaniklé obce v jedné z nejkrásnějších lokalit Krušných hor.

Z hlediska duchovnosti ruin v krajině se jedná o naprostý unikát – všechny stavby, které zde v roce 1945 stály, stojí dodnes, ačkoliv jako ruiny. Snažíme se tyto ruiny zachovat a spolupracujeme také s poslední zdejší rodačkou, paní Rosemarií Ernst, která se přímo v místě narodila.

Návštěvníky čeká jedinečné setkání s tvůrci z celé ČR a z SRN. Uprostřed nádherné přírody si mohou odpočinout, vychutnat si práci řezbářů a landartistů, poslechnout si příjemnou hudbu, pobavit se u divadelních představení a zkusit různé workshopy. Na místě čekají také regionální kuchyně a lesní hospůdka.

Krom toho je potenciál místa Königsmühle natolik silný, že zde vznikla iniciativa vzdělávání v údolí. V místě se dlouhodobou historií se setkáváme s veřejností napříč generacemi, propojujeme umění, historii, vědu a technologie.

S žáky základních škol a studenty středních a vysokých škol bádáme po lokálním bohatství a příbězích skrz pro lákavou filmovou tvorbu. Učíme se ptát se, zajímat se, selektovat informace a pracovat s nimi.

Přispěním na Patreonu přispíváte nejenom na festival a vzdělávací programy, ale i na náklady potřebné pro udržování údolí po celý rok. Rádi budeme za jakýkoliv příspěvek a stejně rádi vás poté potkáme na festivalu.

Recent posts by Königsmühle land and art setkání

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits