Nanook

is creating Documentary multimedia stories and podcasts

Select a membership level

Nanook draugas / draugė
$2
per month
Ačiū! Laukite padėkos būsimame epizode ir „Nanook“ feisbuke.
Nanook bendruomenės narė / narys
$5
per month
Pakviesime jus į uždarą Nanook bendruomenės feisbuko grupę. Kartu rinksime būsimų podkasto epizodų temas ir diskutuosime apie žiniasklaidą. Norime sukurti saugią ir protingą bendravimo erdvę.

+ visa, kas išvardyta aukščiau.
Nanook susirašinėjimo draugė / draugas
$10
per month
Ne viskas yra internetas! Atsiųsime jums popierinį atviruką su „Nanook“ fotografų daryta nuotrauka.

+ visa, kas išvardyta aukščiau

522

patrons

$2,348

per month

About


NYLA yra „Nanook“ žurnalistų kolektyvo podkastas, siekiantis dekonstruoti modernų pasaulį. Per pirmus dvejus metus išleidome virš 150 epizodų, kuriuose atskleidėme  vieną pirmųjų #metoo istorijų Lietuvoje, susitikome su ribas plečiančiais menininkais Jonu Meku ir Ernestu Zacharevič, pradėjome pokalbius apie rasizmą, socialinę atskirtį, pop kultūrą. Išgirskite visus epizodus NYLA.lt, telefono podkastų programėlėje arba „Spotify“.

Tikime, kad išties nepriklausomas podkastas yra tas, kurį išlaiko patys klausytojai. Todėl kviečiame jus prisidėti prie klausytojų bendruomenės „Patreon“ puslapyje.


Menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, portretas po pokalbio apie nykstančias viešąsias erdves ir ekonomikos ateitį.


Podkasto epizodus papildome fotoreportažais, o dažnai ir videoklipais. Šis kadras – iš epizodo apie naują Lietuvos romų kartą. „Kai skirtingų tautybių vaikai auga kartu nuo mažens, jie liks kartu ir užaugę“, – sako viena jų mokytojų.

EPIZODŲ TIPAI:

NYLA Talks: diskusija su žmonėmis, vedančiais pasaulį į priekį. Menininkai, mokslininkės, aktyvistai, kūrėjos: norime juos pažinti, iš jų mokytis ir su jais diskutuoti.

NYLA Feature: audio pasakojimas aktualia tema. Rengiame dokumentinius epizodus esminėmis, o kartais – tiesiog smalsiomis temomis.

NYLA Update: diskusijos apie geopolitiką ir už Lietuvą didesnius klausimus su Marylando universiteto vyr. mokslininke, saugumo specialiste Egle Murauskaite.

NYLA Media: diskusija apie žiniasklaidą. Kiekviename epizode kelsime vis kitą kertinę žiniasklaidos temą, apie ją diskutuosime tarpusavyje ir kviesime kolegas.

NYLA Live: norime perkelti diskusijas iš interneto į gyvą erdvę. Šiuos epizodus įrašinėsime gyvai, kartu su klausytojais ir visais norinčiais.


Pirmasis NYLA Live renginys: diskusija Vilniaus universitete apie užmirštus Lietuvos moterų judėjimus


Į naują kelionę: Afganistane ir kitose šalyse dirbusi humanitarinė darbuotoja Jovita Sandaitė, po NYLA Talks interviu.


Dalį pokalbių rengiame anglų kalba. Pavyzdžiui, šis susitikimas su gatvės šokių mokytoju ir muzikos prodiuseriu Hubert-Highleef apie hiphopo kultūros raidą Lietuvoje.


Kaip judėti toliau, kai per dieną prarandi viską? Epizodas su genocidą išgyvenusia jezide Zina Hamu, studijuojančia Klaipėdoje.


NYLA klausytojus matome kaip bendruomenę ir podkasto bendrakurėjus. Įrašinėjame klausytojų epizodą.


Karolis Vyšniauskas, NYLA vedėjas ir redaktorius, buvęs LRT radijo, „Žinių radijo“ ir „Deutsche Welle“ bendradarbis.


NYLA garsistė, garso menininkė Kata Bitowt


NYLA muzikos autorius Martynas Gailius. „Norėjau organiškų garsų“, – sako jis, sukūręs dvi skirtingas podkasto kompozicijas.


Prie NYLA diskusijų prisijungia ir vienas „Nanook“ įkūrėjų fotografas Artūras Morozovas (kairėje). Kadras iš epizodo apie poltiinę korupciją Lietuvoje.


Įrašinėjame NYLA media epizodą, diskusija apie VR žurnalistiką. „Nanook“ bendraįkūrėja fotožurnalistė Berta Tilmantaitė užduoda klausimą Viktorijai Mickutei, kolegei iš „AlJazeera“ naujienų organizacijos.

APIE „NANOOK“:
„Nanook“ yra unikalus žurnalistų susivienijimas Lietuvoje, kreipiantis dėmesį į visuomenėje rečiau pastebimas temas, pasakojantis jas įtraukiančiai ir šiuolaikiškai, naudojant skirtingas medijas.
Per tris gyvavimo metus jų kurti multimedijos projektai inicijavo pokyčius ir buvo įtraukti į mokymo programas vidurinėse bei aukštosiose mokyklose. „Nanook“ pasakojimas apie Lietuvos parolimpiečių rinktinės gyvenimą „Galia nugalėti“ buvo apdovanotas JAV Nacionalinės spaudos fotografų asociacijos prizu, greta kolegų iš „The New York Times“. Kiti komandos projektai tyrė Panevėžio moterų pataisos namų gyvenimąRusų disidentų Lietuvoje istorijas, naujai pažiūrėjo į Sibiro tremties temą.

NYLA podkastas tęsia „Nanook“ misiją kurti etišką ir profesionalią žiniasklaidą Lietuvoje. Prie pirmųjų 50-ies epizodų dirbo 20-ies žmonių komanda: žurnalistai, fotografai, videografai, iliustratoriai, kompozitoriai. Jūsų prisidėjimas leis mums dirbti toliau, stiprėti ir kurti vertingą turinį.
Goals
$2,347.99 of $4,000 per month
Surinkę šią sumą, galėsime kurti daugiau papildomo turinio šalia NYLA podkastų. Epizodus papildys fotoistorijos, videopasakojimai ir behind the scenes medžiaga. Taip pat galėsime daugiau bendradarbiauti su įvairių sričių menininkais, pavyzdžiui, Lietuvos kompozitoriais ar iliustratoriais, kurie podkastams sukurs originalių darbų. Podkasto turinį galėsime pateikti kurtiesiems (raštu), o angliškus epizodus išversti į lietuvių kalbą ir pateikti raštu šalia vaizdinės medžiagos.
2 of 3
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 109 exclusive posts
69
Images
41
Links
1
Video
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 109 exclusive posts
69
Images
41
Links
1
Video

Recent posts by Nanook

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits