ThrashingMadPL

is creating Videos

Select a membership level

$1
per month
Patroni będą mogli wziąć udział w comiesięcznej sesji QnA, gdzie będę odpowiadał na wasze pytania, omawiał prowadzone serie, itd. Uzyskają też możliwość wyboru specjalnych odcinków Historii na Szybko.

154

patrons

$364

per month

About

Witam, jestem ThrashingMadPL.

Od 2013 roku tworzę materiały video na YouTube. Są to głównie pieczołowicie montowane materiały z gier strategicznych/rpg oraz edukacyjna seria Historia na Szybko, której celem jest przybliżenie historii w przystępny i atrakcyjny sposób. Moje filmy znalazły całkiem spore grono odbiorców, które wciąż rośnie. Nie ukrywam że moim marzeniem byłoby zamienić to hobby w pracę.

Niestety, nie będzie to łatwe. Zarabiam za pośrednictwem reklam, jednak na chwilę obecną (luty 2016) jest to zaledwie kilkaset złotych na miesiąc. Powodów ku temu jest kilka.

Po pierwsze - każdy film przygotowuję kilka godzin, mocno edytując materiał, nagrywając komentarz w post-produkcji, ręcznie dobierając muzykę i tworząc grafiki. Ponieważ jest to proces pracochłonny, nie jestem wstanie wrzucać filmów codziennie, lub kilku w ciągu dnia, tak jak robią to typowi "let's plejerzy" którzy po prostu nagrywają na żywca i wrzucają na YouTube. Praca nad odcinkami Historii na Szybko jest jeszcze większa - godziny zbierania informacji w internecie, pisanie zwięzłego skryptu, rysowanie map/postaci/animacji, montaż. W przypadku HnS za jednym odcinkiem jest kilkanaście godzin pracy.

Po drugie - polski rynek reklam internetowych nie dorównuje temu na zachodzie. W konsekwencji zarabiam tylko 10-20% tego co mógłbym zarabiać gdyby mój kanał był kanałem anglojęzycznym.

Tak więc jeśli podobają się Tobie moje materiały i chciałbyś mnie wesprzeć, jest już ku temu możliwość w postaci tej strony na patreon.com.

Co zrobię ze zgromadzonymi co miesiąc funduszami?

To zależy od tego jak będą wysokie. Pracuję na dość wiekowym komputerze (wciąż Windows XP), posiadam jedynie monitor 4:3, tak więc mógłbym je wykorzystać na zakup sprzętu. Przyspieszyłoby to prace, pozwoliło na tworzenie materiałów lepszej jakości i umożliwiłoby nagrywanie współczesnych tytułów.

Aby zamienić tworzenie filmów w pracę, musiałbym jednak zarabiać sporo. Musiałbym zarejestrować działalność gospodarczą i opłacać składki ZUS. Niestety prowadziłem jakiś czas temu działalność, nie przysługują mi więc składki obniżone i musiałbym płacić co miesiąc około 1100zł. Do tego dochodzi jeszcze podatek, rachunki, koszty życia itp. Crowdfunding i zyski z reklam nie są jednak źródłami stałymi i przewidywalnymi, tak więc aby podjąć tą ryzykowną decyzję potrzebowałbym około 3000zł (750$) miesięcznie z obydwu tych źródeł.

Gdyby się udało to mógłbym całkowicie poświęcić się nagrywaniu i tworzeniu filmów. Byłby więc stały grafik i kilka filmów tygodniowo. Mógłbym także znacząco przyspieszyć prace nad Historią na Szybko i kto wie? Być może udałoby mi się w tak szczegółowy sposób omówić całą historię Polski i nie tylko. Pojawiłaby się także opcja regularnego streamowania.

Nawet gdyby się nie udało to dodatkowe fundusze pozwoliłyby mi nagrywać nieco więcej (i na lepszym sprzęcie).

Pozdrawiam, Arek.Goals
$364.42 of $750 per month
Tyle mniej więcej potrzebowałbym aby wykonać ten ryzykowny krok i zarejestrować działalność gospodaczą.
1 of 1
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 81 exclusive posts
10
Images
7
Links
3
Livestreams
10
Polls
43
Writings
9
Videos
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 81 exclusive posts
10
Images
7
Links
3
Livestreams
10
Polls
43
Writings
9
Videos

Recent posts by ThrashingMadPL

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits