Uygur Haber

is creating Doğu Türkistan Gerçekleri

1

patron

$1

per month

About Uygur Haber

Uygur Haber platformu, Doğu Türkistan ile ilgili gerçek durum ve güncel haberleri objektif bir biçimde aktarıyor. Uygur Türklerinin tarihi, kültürü, dili ve edebiyatı hakkında bilgiler veriyor.
Uygur Haber platformunun yönetici ve içerik sağlıyıcıları, Türkiye'de lisanüstü eğitim alan veya eğitim almakta olan vatansever Uygur Türkü gençlerden oluşmaktadır.
Gayemiz, Doğu Türkistan ile ilgili doğru ve objektif haberler ile Çin'in Türklere uyguladığı soykırım, sistematik zulüm ve asimilasyon siyasetleri hakkında Türkiye kamuoyunda farkındalık yaratmaktır.
Uygur Haber platformu, 2018 yılından buyana Doğu Türkistan ile ilgili güncel haberleri Türkçe yazarak; İngilizce, Çince ve Uygurcadan Türkçeye haber ve makaleleri çevirerek Uygur Haber sitesinde yayınlamakla birlikte bunları Facebook, Twitter, İnstgram ve başka iletişim araçlarıyla Türkiye kamuoyuna duyurmaya gayret göstermektedir ve Doğu Türkistan konusunun Türkiye'de gündemde tutulmasında etkili bir röl üstlenmektedir.
Uygur Haber platformu, haberciliğin tarafsızlık ilkesine sadik kalarak herhangi bir dernek, vakıf ve başka kuruluşlarla bağlantı kurmamıştır. Doğu Türkistan ile ilgili tüm farklı dernekler ve farklı görüş sahipleri ile aynı mesafeyi korumaya özen göstermektedir.
Uygur Haber platformu dernek ve vakıflara bağlılık göstermediğinden herhangi bir destek ve gelire de sahip değildir. Türm giderler platform üyelerinin kendileri tarafından karşılanmaktadır. İsteyenler parteon aracılığıyla destekçi olabilirler.

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits