Martin Rota

is creating Vědecké Kladivo

Select a membership level

$1
per month
V tuto chvíli můžu zaručit pouze dobrý pocit z pomoci projektu.

127

patrons

$181

per month

About Martin Rota

Vědecké kladivo je alespoň v tuto chvíli nejznámějším vzdělávacím projektem na českém YouTube, název kanálu může být trochu matoucí, protože o čem ve videích hovořím není nutně věda, snažím se spíš v divácích vzbudit zájem o to jak věci fungují a probudit v nich touhu v to aby se sami chtěli vzdělávat. Zároveň pak i šířit myšlenku důležitosti důkazů a principy vědecké metody.

Vysvětluji většinou základní otázky ohledně toho jak fungují procesy ve fyzice, chemii, či biologii a to v co nejjednodušší formě, bez nutnosti znalosti vzorečků nebo specifických zápisů. Videa by tak měla být přístupná každému s dosaženým základním vzděláním a někdy i jen s prvním stupněm základní školy.

Peníze z Patreonu mohou být využívány na nákup zařízení na kterých můžu demonstrovat různé postupy, nahrávací techniku, ale hlavně zajišťují mojí finanční nezávislost. Příspěvky tak nejsou přímo nutné pro chod tohoto vzdělávacího kanálu a pokud by nikdo nepřispíval, videa by byla stále tvořena. Jestli vaše finanční situace nedovoluje přispívat, je pro mě mnohem důležitější abyste si užili a využili má videa než to, jestli přispíváte.
Goals
$181.45 of $200 per month
Adventní kalendář vědeckého kladiva, když každý den až do Vánoc tvořím video vysvětlující nějaký základní pojem.
1 of 1
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 1 exclusive post
1
Writing
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 1 exclusive post
1
Writing

Recent posts by Martin Rota

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits