Bratříček

is creating komunita, podcasty, youtube o životě v České republice

Select a membership level

Tady máš na pivo, Bratříčku!
$2
per month

Tímto mě každé dva týdny zvete na pivo. Přísahám, že jednou za dva týdny připiji na vaše zdraví. Mimo kameru, ale od srdce.

Includes Discord benefits
Dej si na mě panáka, Bratříčku!
$5
per month

Dám. Slibuji, že si jednou měsíčně připiji na vaše zdraví. Samozřejmě vás čeká nášup zákulisních informací, které nezveřejňuji a dozvíte se jména hostů POT ihned po potvrzení jejich návštěvy. 

Includes Discord benefits
Objednal jsem ti pizzu, Bratříčku!
$10
per month

Ano, jednou měsíčně mi zajistíte dobrou večeři. Také budete větším písmem na mé tabuli, každý týden dostanete nášup informací ze zákulisí mého kanálu. Jo a objednávám jedině pikantní a ideálně salámovou!

Includes Discord benefits

61

patrons

$550

per month

About

Ahoj, já jsem Bratříček. Vlastním jménem Ondřej Tesárek. Mám ekonomické vzdělání, ale můj talent je v práci s lidmi a řešení problémů. Živil jsem se jako manažer různých týmů, převážně ve světě software. Taková práce sice zaměstnávala můj mozek, ovšem nenaplňovala ho.


Vždy jsem se řídil tím, že silné řeči a sliby může mít člověk jenom pokud jsou následovány i silnými činy. A místo, kde právě jste, je toho důkazem. 

Na začátku roku 2019 jsem dostavěl svůj dům. A pak se vše změnilo. Náhle jsem potřeboval svou energii směřovat jinam. A tak jsem založil něco, co jsem vždycky chtěl - Youtube kanál Bratříček. Koupil jsem si počítač, kameru, mikrofon. Zapojil a ihned začal točit své nejenom politické názory ve stále ještě vysychající stavbě. Bez dveří. Bez umění mluvit na kameru. Bez schopnosti nějak pokročile upravovat video či zvuk. Nezajímal mě můj vzhled, kvalita obrazu ani postprodukce. Chtěl jsem zjistit, zda jako člověk stojím někomu za pozornost.

I přes naprosto amatérskou práci moje videa nakonec zaujala tisíce lidí. Pravidelně, dlouhodobě.

Možná nízké číslo ve světě internetu. Ale pro mě? Naprostý úspěch. 
Ověřil jsem koncept a věnoval se tomu stále více a více. Dělat dvě práce, z nichž jedna mě živí a druhá baví, je neudržitelné. Do komunity začali proudit tak zajímavé osobnosti, že na konci jara 2019 už nebylo pochyb o tom, že má práce má nejenom smysl, ale také ohromný potenciál. 

Dal jsem tedy výpověď a rozhodl se, že přes léto postavím nejlepší kanál, komunitu, značku a platformu v České republice. Rok před tím jsem v létě skládal tvárnice. Dnes v těch zdech buduji něco ještě většího. 

To, co sledujete, je výsledek mojí vize. Neutuchající vůle mnoha lidí a podporovatelů z komunity. Práce nejenom má, ale i úctyhodného množství lidí, kteří se rozhodli buď přiložit ruku k dílu nebo dobrovolně přispět jako Patroni či jednorázově poslat nějaký kousek svých financí. 

Český veřejný prostor potřebuje nový impulz. Mdlá povýšená média a hysterické reakční či amatérské kanály potřebují konkurenci. Potřebují silný hlas potírající extrémismus ale zároveň respektující důvody jeho vzniku. Impulz, který pozvedne úroveň veřejné debaty, probere unuděnou mlčící většinu a dovolí nám dostát vlastních práv. 

Trh promluvil a řekl, že Bratříček má být silnou součástí veřejného prostoru. Jsem schopný analyticky odhalit lež ve složitých výpočtech, logicky argumentovat a nebojím se ostrých debat ani konfliktů.

Pravda a láska je totiž často jen převlečenou lží a nenávistí. Za úsměvem se často schovává touha po manipulaci a pomocná ruka se mnohdy obrátí v paži toužící po moci. No a cesty do pekel jsou vydlážděny těmi nejlepšími nápady. 

Podpořte mou vizi a pomozte udržet místo, které neovládají žádné ideologie ani černé peníze. Místo, které je upřímné, otevřené ale zároveň silné a nezlomné.

Podpoř Bratříčka a zvěčni své jméno na studiové tabuli.

Bratříčkova komunita je aktivní napříč internetem. Youtube, Discord, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch. Přidej se k nám. veškerý přístup i obsah je zdarma právě díky komunitnímu financování. 

Díky.
Ondra
Goals
$550 of $2,000 per month
Od této částky bude Bratříček udržitelnou platformou. 
1 of 1

Become a patron to

46
Unlock 46 exclusive posts
Be part of the community
Listen anywhere
Connect via private message

Recent posts by Bratříček

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits