Demokrat Haber

is creating news

Select a membership level

1 Dolar

reward item
reward item
$1
per month
Ayda 1 Dolar destek olun.

3 Dolar

reward item
reward item
$3
per month
Ayda 3 Dolar destek olun.

5 Dolar

reward item
reward item
$5
per month
Ayda 5 Dolar destek olun.

16

patrons

$97

per month

About Demokrat Haber

Bağımsız, özgür ve alternatif yayınların yaşaması gerektiğini düşünüyorsanız, Demokrat Haber'e Patreon.com'un bu sayfasından bağış yapabilirsiniz.

Patreon.com, Demokrat Haber gibi içerik oluşturucuların bağış toplamasını sağlayan Dünya çapında bir “kitlesel fonlama” sitesi. Biz de bu sayfa aracılığı ile yayınımızı daha iyi sürdürebilmek için Dünya'nın her yerinden dileyenlerin ekonomik desteğini almayı umuyoruz.

Bu konudaki en eski, en yaygın ve güvenilir site olan Patreon'da biz hesabımızı oluştururken dolar üzerinden bağış toplandığı için biz de dolar olarak bağış toplamaya başladık.

Bağışınızı dolar olarak seçiyorsunuz kartınızın para birimiyle (TL, Euro vb) çekiliyor. Tüm kredi kartlarıyla 1, 5, 10, 20 dolar veya kendi belirlediğiniz bir miktarda, tek seferlik ya da aylık düzenli olarak destekte bulunabiliyorsunuz.

14 Ocak 2011'de "Kendine Demokrat Olmayan Haberler" hedefiyle yayına başlayıp, insanın, doğanın, hayvanların, nehirlerin, yaylaların, vadilerin, balıkların, kuşların, kadınların, gençlerin, yaşlıların, engellilerin, mağdurların, mazlumların, ötekilerin... herkesin sesi soluğu olmayı hedefledik.

Gösterilene, öğretilene, dayatılana, sızdırılana, verilene, istenilene göre hareket etmedik.

Bu zamana kadar 100'ün üzerinde gönüllü yazarımızın çok sayıda özgün makalesine, gönüllü muhabirlerimizin ana akım medyanın görmezden geldiği konulardaki birçok haber ve söyleşisine yer verdik. Bazılarını Patreon sayfamızın "Posts" bölümüne de eklediğimiz özgün içerikler ürettik.

Medya üzerindeki baskılardan biz de payımızı aldık ve sitemize 3 defa Türkiye'den erişim engeli getirildi. Engellenen alan adlarımızda değişiklikler yaparak yolumuza devam ettik. Çünkü, medyanın tek sesli hale getirildiği bu baskıcı ortamda siyasi, ekonomik, her türlü zorluğa rağmen yayına devam etmemiz gerektiğine inandık.

Birçok konuda yetersiz kaldığımızın farkındayız. Bunun en büyük nedeni tahmin ettiğiniz gibi maddi koşullarımız. Her ne kadar Demokrat Haber'deki haber, köşe yazısı, röportaj gibi içerikler okur ve dostlarımızdan gönüllü ve ücretsiz olarak geliyor olsa da, bize gelen içeriklerin düzenlenmesinde, diğer kaynaklardaki içeriklerin yayın ilkelerimize uygun hale getirilip yayınlanmasında mesleği ve geçim kaynağı medya olan bazı arkadaşlarımızın ücretli editörlüğüne ihtiyaç duyuyoruz.

Yayınımızı sürdürebilmek, editörlerimizin maaşlarını ödeyebilmek, daha fazla özgün içerik üretebilmek, okurlarımızı rahatsız eden reklamları azaltabilmek ve daha bir dolu güzel şeyi yapabilmek için ekonomik desteğinize ihtiyacımız var.

Demokrat Haber'in yayına devam etmesi, daha nitelikli hale gelmesi gerektiğine inanıyorsanız Patreon.com sitesinin bu sayfası aracılığıyla 1, 5, 10, 20 dolar veya kendi belirlediğiniz bir miktarda destek olabilir, bu desteği istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Sevgi ve selamlarımızla...

Mehmet Göcekli

Notlar:
* Patreon.com’da Türkçe dil desteği yok biraz İngilizce gerekiyor ama İngilizce bilmeyen de birkaç kolay adımı hızla tamamlayıp bağış yapabiliyor.
* Kredi kartınız internet alışverişine veya yurtdışı ödemelere açık değilse bankanızın çağrı merkezinden açtırmanız gerekli.
* Destek olabilmek için önce bu sayfada bulunan "BECOME A PATRON"a, ardından açılan sayfadan ne kadar destek olmak istediğinizi belirleyip “SELECT”e tıklayın. Çıkan sayfadan Patreon.com’a kolayca üye olup ya da Facebook hesabınızla bağlanarak adımları devam ettirin. "Postal Cod" bölümüne biliyorsanız posta kodunuzu, bilmiyorsanız "00000" yazabilirsiniz.

Goals
$96.86 of $500 per month
İlk hedefimiz olan aylık 500 dolar destek seviyesine ulaşabilirsek editörlerimizin maaşlarını daha rahat ödeyebileceğiz...
1 of 1

Recent posts by Demokrat Haber

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits