Din ve Mitoloji

is creating Articles and Videos

Select a membership level

Dinsiz

reward item
reward item
$2
per month

Bir dinsizden destek :)

Zındık

reward item
reward item
$5
per month

 Bir zındıktan destek :) 

Kafir

reward item
reward item
$10
per month

  Bir kafirden destek :)  

7

patrons

$61

per month

About Din ve Mitoloji

Din, mitoloji, arkeoloji, sembolizm, dünya dışı yaşam ve merak duyduğum diğer çeşitli konuları araştıran bir yazar ve çizerim. Sünni bir ailede doğup büyüdüm, 5-6 yıllık bir sorgulama süreci geçirdim. Sonra sadece İslam değil tüm dinlerin insan ürünü olduğuna karar verdim ve din olgusunu terk ettim. Bu sonuca Kur'an'ı Kerim, Hadis külliyatları, İncil, Tevrat, Zebur, Manu yasaları, Kitab-ı Akdes, Puranalar, Avesta vb. kutsal sayılan kitapları inceleyerek, onları hem kendi içlerinde, özellikle de antik insanların efsaneleri yani mitolojileri ile kıyaslayarak vardım.
Araştırdığım konularla ilgili videolar hazırlıyor ve animasyonlar çiziyorum. Hobi olarak Çince ve çeşitli dilleri öğrenmeye çalışıyorum. Diğer yandan araştırmalarım sonucu kapsamlı bilgileri tek kaynakta sunabilmek amacı ile kitap yazıyorum.

Din-mitoloji alanında, internet ortamında makaleler yayınlamaya 2013 yılında, genel konulara değinip, yazıp çizdiğim bir blogum üzerinden başladım. Daha sonra 2017 de bu alana özel bir platform olması gerektiğini düşünerek bu siteyi kurdum.

Mitoloji, arkeoloji, etimoloji ve astroteoloji detaylıca incelendiğinde dinlerin kökenlerinin aslında nerelerden geldiğini, bazı dinlerin neden birbirine çok benzediğini görmek mümkündür. Sizlere tüm bunları hazırlayacağım video ve makaleler ile anlatmaya çalışıyorum ve çalışacağım.
“Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.” -Thomas Paine
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 7 exclusive posts
1
Link
6
Videos
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 7 exclusive posts
1
Link
6
Videos

Recent posts by Din ve Mitoloji

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits