Din ve Mitoloji

is creating Articles and Videos

Select a membership level

Dinsiz
$2
per month

Bir dinsizden destek :)

Zındık
$5
per month

 Bir zındıktan destek :) 

Kafir
$10
per month

  Bir kafirden destek :)  

2

patrons

$28

per month

About

Sünni bir ailede doğup büyüdüm, sonradan sadece İslam değil tüm dinlerin insan ürünü olduğuna karar verdim ve dinden çıktım. Bu sonuca Kur'an'ı Kerim, Hadis külliyatları, İncil, Tevrat, Zebur, Laws of Manu (Manu yasaları), Dzyan kitabı, Kitab-ı Akdes, Kutsal Budist metinleri vb. kutsal sayılan kitapları inceleyerek, onları hem kendi içlerinde, özellikle de antik insanların efsaneleri yani mitolojileri ile kıyaslıyarak, tarafsızca okuyarak vardım. Özellikle mitoloji ve arkeolojiyi takip ederseniz dinlerin kökenlerinin aslında nerelerden geldiğini, bazı dinlerin neden birbirine çok fazla benzediğini göreceksiniz.
Sizlere hazırlayacağım videolarla tüm bunları anlatmaya çalışacağım. Ek olarak animasyon çizimlerim ile de sizlerle olacağım. Bana destek olur, var olmama ve büyümeme katkı sağlarsanız sevinirim.

“Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.” Thomas Paine
Goals
$28 of $500 per month
Aylık bu kadar kazanabilirsem videolara ağırlık verebilir, özellikle de animasyon çizimlerime yoğunluk vererek siz değerli dostlarıma daha kaliteli içerikler üretebilir ve bu şekilde bir araştırmacı ve içerik üretici olarak ekipmanlarımı geliştirebilir, yeni ekipmanlar edinebilir ve hatta geçimimi sağlayabilirim.
1 of 1
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
1
Link
2
Videos
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
1
Link
2
Videos

Recent posts by Din ve Mitoloji

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits