FLATlabs

is creating translations of games, apps and documents

Select a membership level

Poziom 1
reward item
$1
per month
Minimalna wpłata w postaci 1 dolara/4 złotych jest wystarczającym, że chcesz wspierać obecne i nadchodzące tłumaczenia. W ramach subskrybcji:

  • otrzymujesz dostęp do ukrytych postów na Patreon
Poziom 2
reward item
$5
per month
Minimalna wpłata 5 dolarów/20 złotych zawiera te same nagrody, co poprzedni tier oraz:

  • Ranga "Poziom 2" na Discordzie
  • Wczesny dostęp do tłumaczeń
  • Twój pseudonim na liście wspierających
Includes Discord benefits

1

patron

About

Jednoczymy tłumacząc.

Cześć, nazywam się Artur i jestem pomysłodawcą oraz twórcą projektu FLATlabs (flatlabs.pl). Jest to kontynuacja powstałej w 2017 roku witryny PolskieSkrypty, i - choć pod inną nazwą - cele pozostały takie same: tworzyć niezależne i możliwie najbardziej profesjonalne tłumaczenia, lokalizacje i spolszczenia/zangielszczenia gier, programów, filmów i dokumentów.

FLATlabs na chwilę obecną jest dziełem niezależnym, które w dużej mierze prowadzę ja z przyjacielem w czasie wolnym od pracy czy studiów, ale mamy duże ambicje - liczymy, że będziemy w stanie zrealizować choć połowę z nich w najbliższym czasie. Zależy mi na rozwinięciu FLATlabs do polskojęzycznej społeczności łączącej graczy, developerów i influencerów zajmujących się rozrywką czy szeroko pojętymi technologiami komputerowymi. Samodzielnie składam propozycje lokalizacji produktów ich twórcom, lub podejmuję się tego z własnej woli, o ile budowa produkcji pozwala na jej przetłumaczenie.

Niestety, prowadzenie takiej działalności regularnie nie jest możliwe gdy wymaga nakładu finansowego i czasowego od jednej osoby, która prowadzi "normalne" życie, stąd pomysł na profil w serwisie Patreon.

Obecnie nasze małe studio pracuje nad spolszczeniami do gry Kenshi, połączenia strategii i gry RPG o ogromnej skali, w której dialogi oraz wszelkie teksty liczą co najmniej 200 tysięcy słów. Pracując 5 razy w tygodniu po 2-3 godziny od kwietnia do listopada udało mi się przetłumaczyć jakieś 40% całości Kenshi, a należy zaznaczyć że skończone tłumaczenie będzie wymagało ponownej weryfikacji i dalszych poprawek. Zależy mi na poświęceniu większej ilości czasu na pracę przynajmniej nad tą grą, ale nie mogę zrobić tego kosztem pracy codziennej, bo pieniędzy nie dostaje się od tak.

Dlatego też wprowadzamy dwa podstawowe progi w wysokości 1 dolara (~4 złote) oraz 5 dolarów (~20 złotych) miesięcznie, których profitem będzie możliwość pozyskania szansy na uzyskanie dostępu do tłumaczeń i bycie wyróżnionym w "creditsach" - w zależności od progu. Każda dobrowolna wpłata przybliży mnie do realizacji mojego celu, jakim jest oddanie się FLATlabs, stworzenie z niej właściwej instytucji i szybsze tworzenie projektów. Uzyskanie minimalnej krajowej z tych wpłat pozwoli mi na usamodzielnienie się i wzięcie za pracę na serio.
Goals
4% complete
Kwota 100 dolarów pozwoli mi na obniżenie kosztów licencji na wszelkie programy, z których korzystam przy rozwijaniu FLATlabs (Adobe CC, POEdit, hosting, MS Office, wtyczki do WordPressa etc.)
1 of 4

Become a patron to

Be part of the community
Connect via private message

Recent posts by FLATlabs

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits