Gyvenimas per brangus

is creating kairiosios žiniasklaidos platforma

Select a membership level

Prisimetu

$1
per month

Dėkui, kad prisidedate! Jums padėkosime atskiroje GPB puslapio skiltyje.

Aukoju

$2
per month

Ačiū! Jums priklauso šiek tiek ryškesnė padėka atskiroje puslapio skiltyje.

Susimoku

$5
per month

Kviečiame pateikti mums savo klausimą, į kurį atsakysime kiekvieno mėnesio pabaigoje publikuojamoje „Klausimų ir atsakymų“ skiltyje.

+, žinoma, padėka.

117

patrons

$481

per month

About Gyvenimas per brangus

Prisidėk prie kairiosios žiniasklaidos Lietuvoje augimo!

2018 m. pavasarį nusprendėme „Gyvenimas per brangus“ (GPB) puslapį, tarnavusį to paties pavadinimo iniciatyvoms, paversti platesne, savarankiška kairiosios žiniasklaidos platforma. Šis žingsnis buvo ne atsiktitinis – po kelerių metų protestų organizavimo, erdvių išlaikymo ir pavienių spaudos projektų pajutome, kad kairei Lietuvoje būtinas savas, populiarus, lengvai prieinamas ir atvirai politiškas raiškos kanalas.

Šiuo metu bent kartą per savaitę publikuojame kasdienes istorijas iš darbo vietų ir kitur, politikos, ekonomikos ir kultūros analizę, naujienas iš Lietuvos ir užsienio. Mums svarbu tai, kas didžiuosiuose portaluose ir TV kanaluose neegzistuoja arba pasimeta visažinių bankų ekonomistų, seksualumo bombų ir pseudo-pilietinės „kėdainiškė apstulbusi“ žurnalistikos triukšme. Puslapio kūrimu rūpinasi žmonės, kuriems socialinė lygybė yra svarbus ir siektinas tikslas.

Iš patirties žinome, kad net ir geriausios iniciatyvos po truputį išsikvepia ir nunyksta, jei nesukuria savo ilgalaikiam egzistavimui reikalingų materialių sąlygų. Kol kas GPB laikosi iš krūvos žmonių tikėjimo, kad jų neapmokamas darbas yra vertingas ir būtinas ilgalaikėje perspektyvoje, siekiant visiems geresnio ir ne tokio brangaus gyvenimo. O darbo yra daug ir kasdienio: straipsnių rašymas, vertimas, redagavimas, skelbimas, autorių paieška, puslapio administravimas, techninė priežiūra, koordinavimas. Norime, kad GPB augtų ir taptų didele, įgalinančia platforma, pagarsinančia įvairius kairės balsus. Norime atsiimti viešąjį diskursą tiek iš status quo saugančių delfių, tiek iš sąmokslinių dešiniųjų propatrijų. Norime, kad darbuotojų, feministiniai, LGBT+, ekologiniai ir kiti socialiniai judėjimai per mus rastų bendrą kalbą ir jėgą.

Jūsų parama mums reikalinga dėl kelių priežasčių (prioriteto tvarka):
1) Iki šiol už puslapio palaikymą ir reklamą mokėjome iš savo kišenių. Toks finansavimo planas nėra nei tvarus, nei efektyvus ir gali baigtis, kai baigsis entuziazmas (arba kišenės).
2) Siekiame, kad geriausi straipsniai ir pats puslapis būtų kuo matomesni ir pasiektų savo auditorijas. Paprasčiausias būdas tai įgyvendinti yra reklama, o reklama kainuoja pagal kapitalistinius standartus.
3) Norime mokėti autorėms ir vertėjams honorarus – nes taip teisinga ir nes norime pritraukti daugiau mums rašyti norinčių ir galinčių žmonių.
4) Svajojame, kad darbas GPB kam nors galėtų tapti prasmingu, saugiu ir dorai atlyginamu pragyvenimo šaltiniu. Ar bent jau, kad visoms redakcijoje būtų tinkamai atlyginta už jų darbą, kurio reikia tikrai nemažai.

Visų reikmių padengimas leistų išeiti iš stygiaus ekonomikos, išplėsti GPB auditoriją, publikuoti daugiau ir kokybiškesnių straipsnių bei žurnalistinių tyrimų, greičiau reaguoti į aktualijas, pagerinti puslapio struktūrą ir t.t. – gal net plėstis į kitas medijas ir pradėti savo podcastą ar Youtube kanalą.

Goals
$481.44 of $500 per month
Tiek pinigų pakaktų, kad galėtumėm pradėti mokėti bent minimalius honorarus originalių tekstų autorėms/-iams bei vertėjoms/-ams. Vadinasi, GPB platformoje pagausėtų tiek originalaus, tiek lietuvių kalba niekur nepublikuoto turinio!
3 of 5
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
3
Images
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
3
Images

Recent posts by Gyvenimas per brangus

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits