Honza Javorek

is creating junior.guru, cojeapi.cz, and more

Select a membership level

Jako za oběd

$5.50
per month
Asi 100 Kč měsíčně. Napíšu tě do seznamu podporovatelů na junior.guru.

Jako za večeři a pivo

$13
per month
Míň jak 299 Kč měsíčně. Napíšu tě do seznamu podporovatelů na junior.guru. Tvé jméno může být odkaz na stránku dle tvého výběru.

Jako zajít ve dvou do kina

$19.50
per month
Asi 400 Kč měsíčně. Napíšu tě do seznamu podporovatelů na junior.guru. Tvé jméno může být odkaz na stránku dle tvého výběru. K tomu máš nárok na jednorázovou hodinovou konzultaci na téma:
  • tvoje kariéra v IT
  • jak pracovat s juniory ve vaší firmě
  • Python komunita
  • webová API (REST API)

5

patrons

$63

per month

About Honza Javorek

Tvořím užitečné weby a návody. Svou práci dávám k dispozici zdarma, aby mohla pomáhat co nejvíce lidem. 5 věcí, na kterých teď dělám:

  1. Na junior.guru ukazuji lidem způsob, jakým se mohou bez jakýchkoliv předchozích znalostí sami naučit programovat a případně si i sehnat svou první práci v IT. Každý den několik hodin sbírám, přebírám, a sepisuji všechno, co by se začátečníkům mohlo hodit. Dlouhodobým cílem je, abych mohl skrze práci v IT dát příležitost i lidem ve znevýhodněných podmínkách. Už dnes spolupracuji s PyLadies a jsem členem národní DigiKoalice. Další info na Pošli LOVE!

  2. Píšu cojeapi.cz, materiály vysvětlující začátečníkům webová API. 10 let jsem se oboru věnoval profesionálně. 5 let z toho jsem pracoval pro úspěšný český startup Apiary. Jednou za čas podle materiálů pořádám spolu s PyLadies workshop pro začátečnice, samozřejmě zdarma. Materiály každý rok vylepšuji a dopisuji. Pokud bych měl dost prostředků, text bych dopsal a přeložil do angličtiny.

  3. Od roku 2011 soustavně pomáhám s růstem a úspěchem české Python komunity. Vytvořil jsem web python.cz, roky se podílím na dobrovolnicky organizovaných srazech, kurzech, workshopech, konferencích a dalších věcech. Poslední dobou se angažuji hlavně v naší neziskovce, kde sepisuji veřejné návody na všechno, co mi přijde pod ruku. Pokud bych měl dost prostředků, mohl bych vytvořit novou verzi python.cz a celkově se komunitě věnovat víc.

  4. Od roku 2007 píšu články na blog, často publikované i na Zdrojak.cz. Převážně programátorská témata: věnoval jsem se vysokým školám, měkkým dovednostem, Python komunitě. Napsal jsem článek o dvou programátorských povahách, který obletěl český internet. Psát mě baví, ale jeden článek je práce na několik dní.

  5. Roky sdílím své zkušenosti na srazech a konferencích. Příprava jedné přednášky mi zabere víc jak týden práce, a to ani nemluvím o nervech, které mě to jako částečného introverta stojí. Stejně to ale dělám, protože vidím, jak tím pomáhám šířit znalosti. V únoru 2020 jsem jel na vlastní náklady přednášet na PyCon Namibia, abych podpořil programátorskou komunitu v Africe.

Více toho už nestíhám :) Vše, co dělám, je samozřejmě Open Source.

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits