Jess, lapsed!

is creating developmental psychology bites for parents

Select a membership level

Patroon

$4
per month
  • Annetus

Innukas Patroon

$6.50
per month
  • Annetus

Eriti Innukas Patroon

$13
per month
  • Annetus

113

patrons

About Jess, lapsed!

Mina olen Merilin. Laste ja lapsevanematega olen erinevates rollides kokku puutunud jõhkralt palju ja sealjuures kindlasti palju pange pannud, ent mida aeg edasi, rohkem enesega kontakti, rohkem raamatuid-artikleid-allikaid läbitud, kauem arutletud, õpitud, katsetatud, seda lihtsamaks on läinud!

Juba paar aastat on jõhkralt kripeldanud, et lapsevanematel on küll ametlik kohustus vastutada igakülgselt laste emotsionaalse, sotsiaalse, vaimse, seksuaalse, füüsilise ja muu arengu eest, ent vanemaharidus ise on riiklikult pisut unarusse jäänud - kui ise ei tea, mida otsida või lugeda, ei jäägi just kui muud üle kui feisbukis võõrastelt küsida ja loota, et vastused põhinevad ka muul kui isiklikul kogemusel.

Sel sügisel panin oma  kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis korraks pausile, et läbida ka kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli Ülikoolis, selja taga on aastad tõlgi, fotograafi, autori, lapsehoidja, lasteaiaõpetaja ja sari-koolituja rollides. Kõige suurem osa mu tähelepanust on koondunud just teaduse, vaimse tervise ja arengupsühholoogia kokkupuutepunkti, sekka feminismi ja kodanikuaktivismi. Jess, lapsed! on kogu selle kupatuse tulemus.

Jess, lapsed! konto on minu panus sellesse, et teadmised laste arengu kohta jõuaksid väsinud vanemateni ka vetsupotil Instagrami skrollides - kuskilt peab ju alustama. Et laste kasvatamine on suuresti iseendale otsa vaatamine ja enda hellalt rajal hoidmine, proovin lisaks arengupsühholoogilisele sisule anda võimalikult palju mõtteainet just eneseanalüüsiks - olgu sa siis lapsevanem või mitte!

Postituste jaoks info kogumine, analüüsimine, nende kirjutamine ja kujundamine, kommentaariumis esitatud küsimustele ja päevas kümnetele Instagrami laekuvate vanemlusteemalistele kirjadele vastamine võtab aga mitmeid tunde päevas - ja kuigi abi saanud lapsevanem (ja ta laps) on preemia omaette, ei ole see tempo selles vormis jätkusuutlik. Stabiilne toetajate voog lubaks mul rohkem aega kulutada info kogumisele ja edastamisele, et kõik soovitud teemad saaksid korralikult kaetud. Jess, lapsed, ja jess, kogukondlik tugivõrk!

Kõik postitused ja muu info: instagram.com/jesslapsed
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
1
Audio release
2
Writings
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 3 exclusive posts
1
Audio release
2
Writings

Recent posts by Jess, lapsed!

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits