Karolina Kvas

is creating tarot and lifestyle content of all kinds in Czech & English

Select a membership level

Unicorns
$2
per month

EN:

Welcome to the club! Because you're not born a unicorn. You become one... After you pay properly!:D But hey, it's worth it! With this tier you'll get:


🦄An early access to all Opening up episodes

🦄A thank you by name in my next video! 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈


CZ:

Vítejte do klubu! Jednorožcem se totiž člověk nerodí. Tím se stává... Až když si za to náležitě zaplatí!:D Za odměnu vás ale čeká:


🦄Možnost poslechnout si nový díly Kecání bez vzdělání o trochu dřív než ostatní

🦄Moje veřejný poděkování vaší štědré osobě v úvodu do příštího Kecání bez vzdělání 

Moonlight unicorns
$5
per month

EN:

As a Moonlight Unicorn you'll get:

🦄An early access to all Opening up episodes

🦄A huge thank you by name in my next video!

🦄A New Moon reading with guidance for every new (lunar) month (exclusive content for patrons only)


🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈


CZ:

Jako jednorožec měsíčního svitu dostanete:

🦄Možnost poslechnout si nový díly Kecání bez vzdělání o trochu dřív než ostatní

🦄Moje veřejný poděkování vaší štědré osobě v úvodu do příštího Kecání bez vzdělání 

🦄Novolunní tarotovej výklad na každej novej (lunární) měsíc (exkluzivní obsah jen pro Patrony)

🦄Pravidelnej audio zpravodaj s novinkama, postřehama a různejma inspirativníma klenotama, o který myslim, že stojí za to se podělit

Golden Unicorns with Fairy Wings
$7
per month

EN:

As a Golden Unicorn with Fairy Wings you'll get:

🦄An early access to all Opening up episodes

🦄A huge thank you by name in my next video!

🦄A New Moon reading with guidance for every new (lunar) month (exclusive content for patrons only)

🦄A postcard with a personal message. That's right! All the way from Australia!


🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈


CZ:

Jako zlatej jednorožec s křidýlkama dostanete:

🦄Možnost poslechnout si nový díly Kecání bez vzdělání o trochu dřív než ostatní

🦄Moje veřejný poděkování vaší štědré osobě v úvodu do příštího Kecání bez vzdělání 

🦄Novolunní výklad na každej novej (lunární) měsíc

🦄Pravidelnej audio zpravodaj s novinkama, postřehama a různejma inspirativníma klenotama, o který myslim, že stojí za to se podělit

🦄Pohled. No fakt, až z Austrálie!

21

patrons

$99

per month

About

KAROLÍNA KVÁŠ

EN: (Originally Dobrovska. Just in case you're wondering why my website has an absolutely unrelated domain name) 
CZ: (Původně Dobrovská. To jenom kdybyste se divili, proč nese adresa mejch stránek jméno nějaký cizí ženský)EN
WHO AM I:
Wait! Who am I???

Well, the official smart casual version is, that I'm an anthropologist, a life coach, bloggervlogger and a podcaster who loves diving into the mysteries of the human psyche, mindfulness and happy living.

But you probably know me more as that Czech chick from Sydney who does tarot and a whole bunch of random stuff. #millenials

So I guess I'm all of that; a creator, a thinker, a mom, a very unconventional tarot witch, gaming nerd, a human... Who loves opening her mind to new perspectives and then passing it on.

CZ
KDO JSEM:

Tyjo, kdo já vlastně jsem?

No, oficiální verze k límečku a pouzdrový sukni je, že jsem antropoložka, koučka osobního rozvoje, blogerkavlogerkapodcasterka (existuje takový slovo vůbec?), co se noří do tajů klasických existenciálních otázek a pomáhá na ně hledat odpovědi jak sobě, tak ostatním.

Vy mě ale budete nejspíš znát jako tu holku ze Sydney, co má malou Josefínu, často mluví jak dlaždič a každejch 5 minut jí baví něco jinýho. #millenials

Zkrátka jsem prostě nadšenec, přemejšleč, (dost netradiční) tarotová čarodějka, máma, člověk, ale i dost debžot… Co hrozně rád všemožně tvoří, otevírá hlavu novým pohledům na svět a pak to sdílí s ostatníma.
-------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------

EN
WHY PATREON?

Because your support... And I mean YOU; an actual, individual, living person, is sooooo much better than those annoying ads! It's also so much more rewarding and effective than the eventual burn out from creating and creating and creating... And never really receiving anything tangible in return.

That's why Patreon is so great! Because if you like what someone's (me ;) doing, you can let them know that you appreciate it. You can show them that you're even willing to pay a little and that you'd like them to keep going.

Every bit counts

Being a creator might seem super easy. You just shoot a short video, upload it to YouTube and that's it, right?

Well... Nope.

The work that goes into running a bilingual vlog, a blog and a podcast with a toddler behind your back is actually huge.

The biggest cost is time. As a mom, I only have about 3 hours in the evening (that's when the gods of sleeping babies are merciful) for myself. But coming up with ideas, working through them, doing research... That can all take days. And that's just the beginning because... Filming, editing, voice-overs, translating, creating subtitles, coming up with the copy, taking pictures, editing them, designing graphics, putting it out there, replying to emails, sharing... Not to mention I do most of these things twice (English and Czech version, remember?)!

Long story short, it takes a looooooot of time.

And then there's all the equipment. A camera, lenses, lighting, better microphone, software licences, web hosting, fees for services such as MailChimp, babysitting... Has your head exploded yet?

What I'm trying to say is that all the money you pay go directly to my creations. You don't have to worry about me lazying out on the beach on your expanse. Well, maybe a little. But I promise it will only be purely creative and super effective lazying out!;))


CZ

CO JE TO TEN PATREON?

Patreon je crowdfundingová platforma přes kterou můžete podporovat svoje oblíbený tvůrce malym (ale klidně i velkym ;) měsíčním příspěvkem. Na oplátku se vám pak dostává pravidelnýho, exkluzivního obsahu a samozřejmě nikdy neutuchajícího vděku.
 
Proč je to boží?

No, protože vaše podpora, každýho jednotlivýho, opravdickýho člověka je o tolik lepší a krásnější než všudypřítomný a úplně stupidní reklamy, ale třeba i postupný vyhoření z toho, že člověk tvoří a tvoří... Ale málokdy se mu ta jeho energie vrací v nějaký hmatatelný formě.

Patreon je tudíž způsob, jak můžete člověku, jehož tvorbu máte rádi, dát vědět, že to má smysl. Že vás to baví. Že si za to klidně i trochu zaplatíte. A že byste rádi, aby pokračoval.

Každá korunka se počítá

Ono se to nezdá, ale náklady na provoz blogu, podcastu a YouTube kanálu s malým dítětem přilepenym na patách, jsou fakt docela vysoký.

Největší položkou je asi čas. K práci se dostanu většinou až večer, kdy mám (teda pokud zrovna bůh spících batolat dá) zhruba 3 hodiny pro sebe. Připravit si podklady, domluvit se s hosty, vymyslet otázky, vyhledat informace o danym tématu/ člověku, jeho názorech a tak, jen to všechno přitom zabere klidně i několik dní. Tím to ale vlastně všechno teprve začíná. Pak příjde samotný nahrávání, natáčení, vymýšlení a psaní textů, editace videí, překládání, tvorba titulků, dotáčení úvodu ke Kecání, focení, následná úprava fotek, tvorba grafiky, nastavování k publikování, sdílení na sociálních sítích... To nemluvím o tom, že spoustu z toho dělám vlastně dvakrát. Česky a pak anglicky. Prostě jsou to někdy fakt dlooooouhý hodiny práce.
Vedle toho je samozřejmě potřeba i nějaký vybavení. Foťák, světla, lepší mikrofon (na ten si furt myslim), licence za software, webhosting, provozní poplatky za služby jako je MailChimp, SoundCloud... Už vám bouchla hlava?

Zkrátka všechny peníze, který od vás dostanu, jdou rovnou do tvorby. Nemusíte se bát, že se půjdu na váš účet válet někam na kafe nebo na pláž. Nebo teda to samozřejmě taky ale bude to vždycky čistě tvůrčí a zcela efektivně využitý válení, #neasi!;))

 V tuhle chvíli můžete podpořit třeba: 


-------------------------------------------------------------------
EN:
WHAT'S THIS OTHER WEIRD LANGUAGE?

That's Czech, my friend. My mother language.

I've been creating in both Czech and English since the very begging. And it's been kind of a challenge in terms of figuring out the logistics of everything.

What content do I make in English? What content do I make in Czech? What do I translate to what language? Do I need a separate account for each? Are people gonna be annoyed by bumping into stuff they don't understand? And how do I find time for all of this?

After deep frying my brain over all these questions, I came to the solution you're seeing here.

Everything you'll find on my Patreon and YouTube is and gonna be bilingual. Including all the content and the tiers. Look for the "EN" sign and you'll be fine.

If you're not interested in my Czech content, just ignore it. And if you're crazy enough to wanna learn this horrible language with all it's ř, č, š and so on, take it as a fun cherry on top!:)


CZ:
PROČ JE TU VŠECHNO VE DVOU JAZYCÍCH:
To proto, že tvořim jak českej, tak anglickej obsah a to s sebou často přináší dost velký logistický oříšky. Třeba jako co v kterým jazyce natočit, k čemu dát jaký titulky, jestli to prostě udělat celý dvakrát... Nebo jestli třeba mít všechno dva separátní účty. Jeden česky, jeden anglicky, což ale zas znamená dvojnásobek práce...

Zkrátka po dlouhým přemejšlení, jak tyhle dvě věci spojit, jsem došla k tomuhle řešení.

Všechno, co tady najdete je a bude bilingvní. Včetně obsahu a včetně odměn. Pokud vás moje anglicky mluvená tvorba nezajímá, prostě ji ignorujte. Pokud jo, tak super! Berte to jako takovej bonus navíc, jo?
-------------------------------------------------------------------
EN
THANK YOU!
I mean it. Thanks for all your support and for that warm feeling that all that stuff I make actually makes sense to someone! <3 

CZ
DÍKY!

Jakože fakt! Za podporu a za takovej ten hřejivej pocit, že ta moje roztodivná tvorba dává někomu smysl.<3
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 55 exclusive posts
18
Audio releases
4
Images
2
Links
4
Writings
27
Videos
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 55 exclusive posts
18
Audio releases
4
Images
2
Links
4
Writings
27
Videos

Recent posts by Karolina Kvas

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits