Kaunas Piano Fest

is creating International Piano Festival and Masterclasses

2

patrons

$3

per month

About Kaunas Piano Fest

Kaunas Piano Fest (KPF) - 2018 metais pianistų Roberto Lozinskio ir Monikos Mašanauskaitės įsteigti vasaros meistriškumo kursai ir festivalis Kaune, skirti tobulėti pianistams iš Lietuvos bei užsienio valstybių, jau sulaukę itin aukšto dalyvių, klausytojų bei specialistų įvertinimo.

Kursus sudaro pasaulyje pripažintų pianistų - profesorių paskaitos, karjeros ugdymo seminarai, apvainikuojami festivalio dalyvių koncertais Kaune bei Vilniuje. Visi festivalio koncertai yra nemokami.

KPF19 metu fortepijono meistriškumo pamokas ves ir pasaulinė fortepijono žvaigždė, 2001 m. Tarptautinio Van Cliburn pianistų konkurso (JAV) nugalėtoja Olga Kern. Kaip ir 2018 metais, su pianistais dirbs Lietuvos fortepijono muzikos maestro, profesorius Petras Geniušas ir Škotijos Karališkosios konservatorijos profesorius Fali Pavri.

Kaunas Piano Fest - svarbus ir įvairiapusiškas įvykis ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos pianistų bendruomenei. Festivalio paskaitas bei seminarus ves Lietuvos menininkai, bei kitų sričių profesionalai. Fortepijonų derintojas, Lietuvos fortepijonų derintojų asociacijos vadovas Audrius Blažiūnas skaitys atvirą paskaitą apie instrumento vystymosi istoriją bei mechanikos subtilybes. Asmeninę muzikantų vadybą bei muzikos verslą pristatys LNOBT marketingo direktorius Julijus Grickevičius. Viena unikalių paskaitų – tai konsultacinės bendrovės „Sėkmės laboratorija“ steigėjo, konsultanto Ritoldo Narmonto seminaras apie asmeninę lyderystę, svarbius įgūdžius kiekvienam profesionalui.

Vienas festivalio akcentų - pianistų Roko ir Sonatos Zubovų koncertas - paskaita apie M. K. Čiurlionio kūrybą ir gyvenimą. Turime svarbų tikslą - supažindinti užsienio muzikantus su Lietuvos kultūriniu paveldu. Paskaitos metu bus atliekami M. K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui, skaitomi jo laiškai bei eksponuojami jo paveikslai.

Norėdami jauniems muzikantams padėti psichologiškai pasiruošti pasirodymams scenoje, pakvietėme pianistą, sertifikuotą klinikinės hipnoterapijos specialistą Wayne Neo (Singapūras/JK) pravesti paskaitą apie kovos su scenos baime būdus. Wayne Neo vedė individualius užsiėmimus su festivalio dalyviais praėjusiais metais ir dalyvių apklausoje buvo įvertintas aukščiausiais balais. Džiaugiamės, jog Wayne sutiko atvykti į Kauną ir šiemet.

Kaunas Piano Fest 2019 tęs aukšto muzikinio profesionalumo ugdymą, inovatyvių karjeros valdymo būdų stimuliavimą, sukurdama jaukią, kūrybišką aplinką dalyviams bei leis klausytojams mėgautis jaunų atlikėjų muzikavimu. Be to, festivalis suteiks dalines stipendijas Lietuvoje studijuojantiems pianistams.

Tikime, kad KPF19 itin prisidės ne tik prie atgyjančio Kauno bei visos Lietuvos kultūrinio gyvenimo bet ir prie Lietuvos vardo garsinimo užsienyje. Siekiame, jog Kaunas užimtų svarbią vietą Europos akademinės muzikos renginių žemėlapyje.

Festivalio meno vadovai, pianistai Robertas Lozinskis ir Monika Mašanauskaitė yra dalyvavę ne viename panašaus pobūdžio renginyje Europoje ir pasinaudodami šia patirtimi siekia, jog Kaunas Piano Fest taptų vienu prestižiškiausių ir svarbiausių tokio pobūdžio renginių visame regione
How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits