Sevan Nişanyan

is creating Turkish etymological dictionary

Select a membership level

Samos Sürgünü Podcast Desteği
$5
per month
Podcastte bahsi geçen gofundme sayfasını açamadık, çünkü Türkiye’de yasaklıymış. Bunun yerine Sevan’ın Patreon sayfasını paylaşıyoruz. https://www.patreon.com/nisanyan Samos Sürgünü Ahval ile yollarını ayıralı beri kendi prodüksiyonunu yapıyor. Ancak, podcast uygulamalarına dağıtımın sağlanması için üçüncü parti bir takım araçlar kullanmak zorundayız. Bu araçlar Apple Podcasts, Spotify ve Google Podcasts gibi mecralara podcastimizi dağıtıyor. Bu aracın kullanım bedeli yıllık 190 Amerikan Doları. Bu paranın toparlanması demek, Samos Sürgünü’nün yine her hafta podcast mecralarından dinlenebilmesi demek. Ek bir gelir oluşursa bunları da mikrofon vs gibi, kaliteyi artıracak ekipmanlara harcayacağız. Destekleriniz için teşekkürler. 
İmzalı Nişanyan Sözlük
$20
per month

Aylık $20,- bağışta bulunanlara Nişanyan Sözlük'ün Sevan Nişanyan tarafından adınıza iimzalanmış ciltli nüshası gönderilecektir.

İmzalı eserleri, komple set
$40
per month

40 dolar (yaklaşık 220 TL) bağış sözü veren dostlarımıza Sevan'ın toplu eserleri (şimdilik sekiz kitap) isme imzalı olarak gönderilecektir.

30

patrons

$189

per month

About

Nişanyan Sözlük çağdaş Türkçenin en eşsiz, ufuk açıcı kaynaklarından biridir. 30.000'i aşkın Türkçe sözcüğün kökeni ve Türkçe metinlerdeki tarihi evrimi ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Index Anatolicus projesi, Türkiye'de birçoğu unutulmaya yüz tutmuş olan 50.000'i aşkın yer adını sistemli olarak belgelemeyi ve kaynaklarını araştırmayı hedeflemektedir.

Her iki proje Sevan Nişanyan'ın bireysel emeğinin ürünüdür. Her ikisi internette ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Ege'deki Samos adasında sürgün olarak yaşayan Nişanyan'ın bu projeleri sürdürmesi, daha geliştirmesi ve ücretsiz bir hizmet olarak sunmaya devam etmesi için biraz PARAYA ihtiyacı vardır.


The Nişanyan Dictionary documents the evolution and analyzes the sources of over 30.000 Turkish words. It is considered the authoritative etymological dictionary of the modern Turkish language.

Index Anatolicus documents over 50.000 Turkish place names and traces their roots in a bewildering array of local cultures.

Both databases have been freely and fully available on the internet since 2005/2009. FUNDING is desperately needed to maintain them online and to further develop their contents.
Goals
$189 of $1,200 per month
Ayda 1200 dolar katkı gelse... full-time bir asistan tutabilirim, web sitesini ayakta tutmak için yıllardır haybeye çalışan arkadaşlara ara sıra ödeme yapabilirim, fena halde eskiyen teknik altyapıyı belki yenileyebilirim. Ne iyi olur!

$1200 a month would earn me a full-time assistant, help me finally pay a bit to the boys who have kept the websites up without pay for years, and even put some peanut-money in my pocket! Samos is a lovely place to be an exile in, but exile's a dog's life nevertheless.
1 of 1

Recent posts by Sevan Nişanyan

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits