Petr Nutil

is creating writing articles

Select a membership level

Podpořte mě na Patreonu!

$5
per month
Prostě a jednoduše můžete mě můžete podpořit v tom mém psaní

4

patrons

About Petr Nutil

Dobrý den, jmenuji se Petr Nutil a jsem nezávislý žurnalista, grafik a autor literatury faktu. Působil jsem v Ekonomickém deníku, časopise FaktorS, internetových platformách Mediahub, iDnes, Forum24 a dalších. Angažován jsem mimo jiné též jako člen expertní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.
V roce 2015 jsem spolu s dalšími založil fact-checkingový web Manipulátoři.cz, publicistický projekt zaměřený na média, internetové hoaxy a konspirace.
Proč to dělám? Kromě demaskování falešných zpráv mě zajímají psychologické fenomény, které v člověku umlčují rozum, probouzí zlo a iracionalitu. Rád bych alespoň malým dílem přispěl k popularizaci mediální gramotnosti a kritického myšlení. I proto jsem napsal knihu Média, lži a příliš rychlý mozek, která vyšla v roce 2018. 
Chci a budu dál zkoumat zákruty nejvíce fascinujícího fenoménu ve vesmíru - lidské mysli. A jestli se mě na téhle cestě rozhodnete podpořit, budu vám velmi vděčný. O tom, co se na téhle cestě naučím, budu mluvit a psát. A mimochodem, Váš příspěvek zároveň podpoří web Manipulátoři.cz v jeho další existenci. 

--
Hi, I am journalist, writer and creator from Czech republic.
I am interested about most fascinating phenomenon in the known universe - human mind. How we are thinking? How we make desisions? Why do we vote for populist leaders? And how do hoaxes and fakenews affect us?

In 2015, I founded the site debunking site Manipulatori.cz with my colleague - a journalist Ondrej Fer. We created group of fake-news hunters - volunteers. Since then, we've been fighting fake news in Central Europe. (for example article on Poynter ) We are dealing with strong russian influence and hybrid war, pro-russian fake news and propaganda websites and politicians. Every day we fight with lies for our fragile democracy.
This year I wrote and published a book Media, lies and too fast brain.
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 8 exclusive posts
1
Image
7
Links
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 8 exclusive posts
1
Image
7
Links

Recent posts by Petr Nutil

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits