Birinci Yıl Özel Sayı

Lapsus, içimizde bir yerlerde biriken, bilinçaltımızda saklanmış kelimelerin, cümlelerin hiç beklenmedik bir anda dilimizden çıkıvermesidir. Siz buna dil sürçmesi de diyebilirsiniz elbette. Biz, daha çok "kalem sürçmesi" demeyi tercih ediyoruz.

İçimizdeki kelimeler, içimizde kalmasın.


Neredeyse üç yıl önce bir online dergi yapma hevesiyle bir araya gelip konuşan, yazan, düşünen üç arkadaştık. Yazıp sildiğimiz isimler arasından Lapsus'ta karar kılmamız, sonra nazımızın geçtiği, kelimelerle arası iyi olan birkaç dostumuzdan yazmalarını istememiz, onların sadece kendilerini değil birkaç dostunu da bu heyecana dahil etmesi ve yayına başlamamız... Sonrasında derginin okuruyken yazarı olan insanlar...

Şimdi bir yıldan fazla bir zaman geçti ve teker teker hepsini okuduğumuz, istisnasız hepsine özel görsel tasarımlar yaptığımız yazılar, şiirler birikti.

İstedik ki bu yazılardan, şiirlerden özel bir sayı hazırlayalım. Bazılarını seçmek zorunda kalmak çok zor ve mutluluk veren bir işti. Nihayetinde başardık.

Ve işte huzurlarınızda Lapsus'un kelime dünyasında bir yılda birikenlerden özel bir seçki: Burayı tıklayarak PDF formatında indirip okuyabilirsiniz. 

Lapsus'a yazar ve okur olarak zamanını, emeğini, heyecanını katan herkese teşekkür ederiz. Özel sayının tasarımına ince ince çalışan ve kahrımızı çeken Abdurrahman Levent'e ayrıca teşekkür ederiz.

Her ay, yeni yazılar ve şiirlerle buluşmak üzere...

Kelimelerin dünyasında umut var.