Loading
0:00
0:00
Loading
0:00
0:00
VERZE PRO VAŠE RSS kanály - Retro Nation uvádí podcast Michala Rybky

Na žádost komunity umisťujeme MP3 soubor i na Patreon. Původní zpráva: 

V prvním díle Wolfova podcastu se společně s Michalem a Pavlem zaměříme na dobu mezi koncem druhé světové války a začátkem 80. let 20. století. Elektronky nahrazuje tranzistor, teoretické matematiky praktičtí programátoři. Je to doba, ve které nové technologie přitahují pozornost jak inženýrů na akademických institucích, tak lidí, kteří připojují první herní konzole k domácí televizi a s úžasem prohánějí vysvícené body do čtyř směrů. Je to také doba, kdy se vydávají na svou kariéru lidé jako Nolan Bushnell, Steve Jobs, Steve Wozniak a řada dalších. A v neposlední řadě je to doba revoluční, kdy do domácností kromě prvních her nastupují Dungeons & Dragons a do kin přichází Star Wars.  

Podcasty Retro Nation najdete na Anchoru a Spotify.

V dalších dílech Wolfova podcastu budeme postupně probírat významné  hardwarové milníky, události a osobnosti herní historie. Wolfův podcast  bude vycházet vždy v druhé a čtvrté úterý každého měsíce.   

A proč to děláme? Inu, hardware máme rádi. Bez něj by to hraní nešlo a, ostatně, ani spousta  jiných věcí. Třeba tenhle text bysme ryli do břidlicové tabulky. Herní  hardware, jeho evoluce a technologické změny nastartované herním  vývojem, to je něco, co nás extrémně zajímá. Proto jsme po úspěchu Patreonu Retro Nation  oslovili Michala Rybka, našeho dlouholetého známého a odborníka na  hardwarovou herní historii, zda by se nechopil specializovaného podcastu  zaměřeného na minulost. Byli jsme rádi, protože souhlasil a připravil  úvodní díl seriálu, který (snad, asi, zatím, doufáme) nemá v České  republice obdoby.      

Become a patron to

352
Unlock 352 exclusive posts
Listen anywhere
Connect via private message