Sercan Solmaz

is creating audio recording, music and video technologies

2

patrons

$9

per month

About Sercan Solmaz

Hepinize Merhaba. Ben Sercan Solmaz. 2018 Ocak ayından bu yana, youtube'da aktif olarak video içeriği üretiyorum. Herhangi bir yapımcı, sponsor ya da destekçim yok. Tamamiyle kendi imkân ve mesaili işimden arta kalan zamanlarda bu çalışmaları hazırlamaya çalışıyorum..

Gelişen ses kayıt ve müzik teknolojileri ile ilgili akla takılanlar, youtube içerik üretimi konusunda detaylar, home studio (ev stüdyosu) hakkında deneyimler, stüdyo ekipman alışverişi içerikli videolar çekerek, her hafta bilgilendirmeler yapmaya çalışıyorum..


Sanılanın aksine Youtube’dan eğer aylık 10 usd’lık bir kazancı saymazsak para kazanmıyorum. Şimdi size sponsorum olma şansı ile beraber bana destek olduğunuz için de çeşitli ayrıcalıklar sunmak istiyorum.

YouTube'da çektiğim videoları beğeniyor ve faydalı buluyorsanız bana ufak da olsa bir destek ile teşekkür edebilirsiniz.

Destekleriniz için de şimdiden çok teşekkürler.

Gelelim detaylara.

Bana Patreon üzerinden destek olarak;

Bu işi tam zamanlı yapabilmem konusunda, beni teşvik etmeniz ve motivasyonumu artırmanızın yanında, hazırlayacağım 2 adet eğitim seti ve yazacağım kitap için beni etkili bir şekilde desteklemiş olursunuz.

Ekipman, podcast ve web site hosting masraflarıma da katkı sağlayarak sürekli, iyi donanımlı ve planlı bir şekilde yayın yapmama desteklemiş olursunuz.

Gelecek Planları Demiştim, Nedir Bunlar?

A’dan Z’ye evde müzik kaydetmek konulu bir kitap yazma planım var. Bununla ilgili konu başlıklarını oluşturmaya başladım bile. Bu eğitimi öncelikle bir video serisi olarak hazırlamayı, sonra da detaylı bir başucu rehberi olması için kitap haline getirmeyi planlıyorum. Böylece bir kitap macerasına da başladığımı sizlere bu vesileyle duyurmuş olayım. Umarım altından kalkabileceğim bir süreç olur.

Kitap dışında da iki eğitim demiştim.

Bir tanesi;

Youtube İçerik Üretimi ve Kanal Geliştirme Eğitimi
Diğeri ise; Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri (Evde Müzik Kaydetmek ve Müzik Prodüksiyonu) Eğitimi olacak.

Yani bir bestenizin ya da aklınızdaki bir projenizin tüm kaydetme ve düzenleme aşamalarını öğrenecek, hatta evinizden kendi albümünüzü yayınlayabileceksiniz.

Sonrasında da bu çalışmaları görsel bir hale getirmek isterseniz de video prodüksiyon konusunda bilgilenecek, ister içerik üretirken, isterseniz de videografi alanında çalışırken fayda sağlayabileceksiniz.

Böylece kendinize ek gelir oluşturacak bir çalışma alanı tecrübesi edinmiş olacaksınız..

Tıpkı benim şu anda yaptığım gibi.

Oyun ve reklam müzikleri yapıyorum, radyo ve reklam jingle'ları hazırlıyorum, Sektörde video üretimi alanında çalışmak isteyenlere danışmanlık ve hizmet sunuyorum. Bunlara YouTube kanalları da dahil. Ve tabi müzisyenliğimden dolayı da kendi albümlerimi kaydediyor ya da başka sanatçıların projelerinde piyano, gitar ya da vokal eşliği yapıyorum.


Ve aynı detaylı konsepti tabi ki ''İçerik Üretimi'' konusunda da hazırlamak istiyorum. Detaylı anlatımları, 0’dan 100’e ilerlemeyi bu işle ilgilenen herkesin öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu çalışmalarımı hazırlarken bana önemli bir katkıda bulunmuş ve dolayısıyla da bu kanalın sponsorları arasında yer almış olursunuz.
 

Katkılarınız hem beni motive edecek hem de gayretli çalışmalara gerçekten değer verildiği inancımı bana tekrar tekrar hatırlatacak.


Peki desteklerinizle ben Patreon sayfamda sizlere neler sunacağım? Bu kitap ve yayınların dışında


  • Patreon hesabım için hazırlamış olduğum özel videoları izleyebileceksiniz. Bunlar video kurgularındaki pratik bilgiler, ses miksajı konusundaki detaylar ya da iş planlarken işin arka planı videoları olabilecek.
  • Video ve podcast içeriklerim ile ilgili öneri tavsiye ve yorumlarınızı ileterek içerik konseptinin bizzat şekillenmesinde öncelikli söz sahibi olabileceksiniz. Dilerseniz kanalıma konuk olabilecek, kendi projelerinizle ilgili beraber sohbet edebileceğiz.
  • Dilerseniz Mesajlaşma grubuna dahil olup kanal geliştirme ve müzik teknolojileri konusunda hep beraber beyin fırtınası yapabileceğiz.
  • Destek olduğunuz abonelik seçeneğine göre müzik prodüksiyon ve video kurgu-montaj konularında ister danışmanlık isterseniz de birebir ders alabileceksiniz (Ankara'daysanız birebir, değilseniz online ders planlayabiliyoruz)


Patreon sistemindeki hangi tip patron olmak istediğinizi seçip. Katkınızı iletebilirsiniz.

Seçenekler 1 usd’dan başlıyor ama Baktınız hiç biri sizin için uygun değil.
Desteğinizi videolarımı paylaşarak beni eşe dosta anlatarak da gösterebilirsiniz. Şimdiye kadarki destekleriniz ve verdiğin moral ile ben çizgimi bozmadan bu denli seri içerikler üretmeyi başardım. Bunun için içtenlikle teşekkür ederim.

Bu konuda epey kararsızdım, nasıl algılanır, ne düşünülür bilemedim ama hem kendimi motive etmek için, hem de bir anda hayalimi kaplayan bir sistemi oturtmak ve geride faydalı bir şeyler bırakabilmek için sizlerle el tokalaşmam gerektiğini düşündüm ve sizden fikirlerinizi almak istedim.. Sizler benim için yabancı değil, henüz birbirini görmemiş her gün daha da samimileşen samimi arkadaşlarız bana göre.

Destekleriniz için teşekkür ediyor, sevgiler, saygılar. bol güneşli günler diliyorum efen'im.

Görüşmek üzere

Hoşçakalın.
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 7 exclusive posts
7
Videos
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 7 exclusive posts
7
Videos

Recent posts by Sercan Solmaz

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits