Gazete Solfasol

is creating Solfasol - Ankara'nın Gayriresmi Gazetesi

Select a membership level

Solfasol Aboneliği

$2
per month

Gazete Solfasol her ay adresine ya da e-mailine gelsin

Destekçi Abonelik

$5
per month

Destekçi abone olarak Solfasol Gazetesi'nin daha çok kişiye ulaşmasına katkıda bulun. Ayrıca her ay Solfasol adresine veya e-mailine gelsin.

Süper Destekçi Abonelik

$10
per month

Destekçi abone olarak Solfasol Gazetesi'nin daha çok kişiye ulaşmasına katkıda bulun ve her ay Solfasol adresine gelsin.

Ayrıca her yıl bir adet özel baskı Solfasol t-shirt'ün olsun.

24

patrons

$100

per month

About Gazete Solfasol

Neden Solfasol?

Yeni bir Ankara sabahı için bir araya geldik. Derdimiz bir gazete çıkarmak. Adımız “Solfasol”; hem Ankara’ya ait, hem de inadına sol olduğumuz için. İddiamız “Ankara’nın gayriresmi gazetesi” olmak.

Taşra muhafazakarlığının korkak ve baskıcı dünyasına sıkışmayı reddediyoruz. Ankara’nın sahip olduğu birikimi derleyip, çoğaltıp şehre yansıtacak bir ayna olmak istiyoruz. Ankara’ya, Ankara’nın sorunlarına ve olanaklarına bu birikimin gözleri ile bakacağız. Bu birikime dokunduğumuzda ortaya çıkacağını düşündüğümüz enerji bizi heyecanlandırıyor. Bu heyecanla, Ankara’nın ta kendinden Ankara’yı değiştirecek, dönüştürecek bir hareket yaratmak istiyoruz. Bu heyecanla, şehre dair sözlerimizi ve yapma isteklerimizi, eleştirel ama adil bir yaklaşımla Ankara’nın sokaklarına, meydanlarına, üniversitelerine, kahvelerine, parklarına, kitapçılarına yaymak, en uzak köşesine kadar ulaştırmak ve çoğalmak istiyoruz; sonra sesimiz ve gücümüz nereye kadar yeter ise oraya kadar gitmek.

Eğer sizce de bir anlamı varsa bu sözlerimizin; Ankara’nın Gayriresmi Gazetesi Solfasol’e el vermek için yazınızla, çizinizle, sesinizle bu harekete katılmaya, bizimle yanyana durmaya davetlisiniz.

By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 21 exclusive posts
36
Images
3
Links
1
Writing
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 21 exclusive posts
36
Images
3
Links
1
Writing

Recent posts by Gazete Solfasol

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits