Wade into Adventure | Švietimo nuotykiai

is creating Švietimo nuotykius

Select a membership level

Laimingas švietimietis
$3
per month
'Minimal intervention maximal support' arba labai progresyvus ugdymo būdas! Šypsomės jums ir kviečiame tapti šio nuostabaus nuotykio dalimi! Prisijungdami prie mūsų, jūs prisidedate prie nepriklausomos organizacijos, kuri kuria išskirtinį turinį apie vaikų ir suaugusiųjų pasaulį. Tegu šie pasauliai susitinka ir praturtina vieni kitus!

Surinkti pinigai bus panaudoti komandos subūrimui, išlaikymui ir turinio kūrimui:

 • Kelionė po Lietuvos mokyklas
 • Mokymai mokykloms
 • Švietimo tinklaraštis
 • Straipsniai, interviu
 • Kūryba vaikams
 • Filmo apie švietimą ir mokyklą kūrimas
Sąmoningas anūkas
$5
per month
Visų pirma, jūs esate vieni nuostabiausių žmonių pasaulyje. Jeigu kas nors keliautų aplink pasaulį ir lankytų nuostabiausius žmones, tai jūs būtumėte tie žmonės, kuriuos lankytų.
Seneliai jumis didžiuojasi... Nes priėmėte sprendimą tiesiogiai prisidėti prie savo anūkų ateities!

Šalia visų kitų pažadų, štai jums dar vienas:

 • Norime, kad žinotumėte, jog visada galite kreiptis į mus su klausimais arba atsakymais apie vaikus, mokyklą, psichologijos pasaulį, fotografiją, muziką ar stalo futbolą.
Šviesa tunelio gale
$10
per month
Kai kartais jaučiamės tarsi įstrigę tamsiame tunelyje, jūs esate ta šviesa, kuri ištraukia mus į viršų ir primena apie (pa)siekiamus tikslus. Matyt, kad jūs nušvitėliai!

Šalia ankstesnių dalykų, išskirtinis pasiūlymas šios atrakcijos dalyviams:

 • Kvietimas į visus visuotinius susirinkimus Lietuvoje, kurių metu diskutuosime, klausysimės ir kalbėsimės apie tai, kas mums ir jums svarbu ir ką dar galime padaryti, kad švietimas iš tikrųjų šviestų!

9

patrons

$44

per month

About

Sveiki,

čia Mingailė ir Tautvydas, džiugu, kad užsukote!

Neseniai įsteigėme ne pelno siekiančia organizaciją "Švietimo nuotykiai", kurios pamatu tapo mūsų iniciatyva – Wade into Adventure – ekspedicija po nuostabiausias pasaulio mokyklas.

Dėl ko tiek daug tėvų, nors ir nepasitiki mokykloje taikomais metodais, ir toliau leidžia savo vaikus į šias mokyklas? Dėl ko mes kovojame su vaikais dėl namų darbų? Dėl ko leidžiame skleistis nerimui? Dėl ko manome, kad norint tapti atsakingu, laimingu ir sėkmingu žmogumi, reikalingas griežtas mokymo planas, nuolatinis vertinimas ir viską kontroliuojanti aplinka? Įsitikinimas, kad akademiniai pasiekimai mokykloje yra vienintelis kelias į prestižinį universitetą, finansinį saugumą ir sėkmę gyvenime toks gajus, kad dauguma žmonių greitai užtildo savo intuiciją, kuri vis bando pakuždėti: "na ir kas, kad mano vaiko pažymiai visokie, daug svarbiau, kad jis laimingas darydamas tai, kas jam patinka". Siunčiame palaikymą ir tiems tėvams, kurie dėl vaiko "nuokrypių" nuo standartinių reikalavimų vis apsilanko gerovės komisijose, kovoja su vaikais bandant paaiškinti, kodėl mokykloje reikia daryti tai, kas vaikui neturi jokios prasmės ir dar save įtikinti, kad ta prasmė kažkur yra...

Daugelis tėvų supranta, kad tradicinis ugdymas neišpildo jų vaikų potencialo. Jie sutinka, kad didelė laiko dalis mokykloje tiesiog iššvaistoma. Kadangi alternatyvios mokyklos prieinamos priklausomai nuo finansinės ir geografinės padėties, dauguma tėvų mano, kad neturi kito pasirinkimo. Neseniai Lietuvoje įteisintą namų mokymą taip pat retas mato kaip išeitį. Iš pirmo žvilgsnio šis būdas gali pasirodyti nepatikimas ir ne(be)pažįstamas. Tačiau juk dauguma iš mūsų augome mokomi kiemo ir bendraminčių. Dauguma prisimename tą vieną ar kelis žmones, kurie turėjo esminės įtakos mūsų gyvenimuose, nes reikiamu metu ir suprantamu būdu sugebėjo perduoti svarbias pamokas, įkvėpti ar palaikyti.

Mes nesakome, kad tradicines mokyklas reikia nugriauti (nors prisipažįstame, kai buvome vaikai, šie anekdotai mums atrodė patys juokingiausi). Nemanome ir kad išeitis kepti naujas - privačias, dar labiau didinant šią atskirtį. Kai mūsų klausia, ar kursime savo mokyklą...Tai, žinoma, pasvajojame ir apie tai, galvose tarpsta tiek idėjų! Bet šiuo metu labiausiai norime koncentruotis į tai, kas jau yra. Norime statyti tiltus. Norime nešti gelbėjimosi ratus toms mokykloms, kurios, kartais galbūt pačios to nesuprasdamos, grimzta dugnan ir su savimi nešasi daug gyvybių. Mums iš tikrųjų rūpi tos gyvybės. Norime pasidalinti ta gerąją patirtimi, kurią turime privilegiją su Jūsų pagalba ir pasitikėjimu pažinti. Norime padrąsinti žmones ir padėti mokykloms įsigalinti. Net jeigu tai teturėtų teigiamą įtaką vienam vaikui, verta dėl to stengtis. 

Pirmąjį etapą įveikėme! Apie pirmąjį etapą ir apie tai, kaip viskas prasidėjo, galite pamatyti intro filmuke.

Ką mes dėl to jau padarėme, darome ir darysime?
Po pasaulio mokyklas keliaujame 4-tą mėnesį, aplankėme 13 šalių ir 18 mokyklų. Prieš iškeliaujant nusipirkome kameras, mikrofonus ir pasiruošėme viską dokumentuoti. Jau nufilmavome 21 interviu, parašėme 17 straipsnių ir tai tik dalis, kuria suspėjome pasidalinti. Mums keliaujant, keliauja ir video siužetai, tinklaraštis, muzika ir knyga vaikams, o svarbiausia tikėjimas tuo, ką darome.

Norime ne tik populiarinti švietimą, bet ir drauge su kitais Lietuvos švietimiečiais kurti turinį, paruošti visus reikiamus įrankius ir iš esmės imtis švietimo pokyčių padedant mokykloms vienytis ir vystytis.

Ko prašome Jūsų?
Jūs galite padėti mums augti ir judėti pirmyn, prisidėdami 3, 5, 10, 25, 50 ar 100 doleriais per mėnesį. Patreon platforma suteikia šią unikalią galimybę jums tapti mūsų darbdaviais, burtis į skaidrią ir atvirą švietimo bendruomenę ir iš arti stebėti šį švietimo nuotykį.

Surinkti pinigai bus panaudoti komandos subūrimui, išlaikymui ir turinio kūrimui:

 • Kelionė po Lietuvos mokyklas
 • Mokymai mokykloms
 • Švietimo tinklaraštis 
 • Straipsniai, interviu
 • Kūryba vaikams
 • Filmo apie švietimą ir mokyklą kūrimas 

 • Išlaidos ekspedicijos metu (transportas, maistas, technika)

AČIŪ, kad esate ir kad pasidalinate 

Te šviečia! Te sugrįžta su kaupu!
Goals
9 of 1000 patrons
Tūkstančiai Lietuvos šeimų vargsta su dabartine Lietuvos švietimo sistema ir vaikais, kurie nenori eiti į mokyklą, šokti per ožį ar daryti namų darbų. Situacija išties komplikuota, tačiau žinome, kad išeičių yra ir šiuo metu kaip tik aiškinamės, kaip galėtume tiems tūkstančiams padėti.

Mūsų tikslai:

 • Surinkti ir pasidalinti gerosiomis mokyklų patirtimis pasaulyje ir Lietuvoje, padėti mokykloms Lietuvoje įsigalinti
 • Mažinti atskirtį tarp privataus ir valstybinio sektorių
 • Supažindinti ir sustiprinti Lietuvos žmonių pasitikėjimą novatoriškomis švietimo idėjomis
 • Populiarinti švietimą tarp jaunų žmonių, įtraukti juos į mokyklos (at)kūrimo procesus
 • Sukurti dokumentinį filmą apie švietimą!
1 of 1
How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits