Free Food - Jedlo pre všetkých

is creating Bojujeme proti plytvaniu potravinami.

Select a membership level

Menej je niekedy viac!

reward item
reward item
$2.50
per month
Ak by všetci naši sledovatelia prispeli na naše aktivity 2 eurá mesačne, vedeli by sme nezávisle plniť naše vytýčené ročné ciele.
Sme vďační za tvoj príspevok, za ktorý ti patrí dobrý pocit z toho, že za cenu jedného nápoja v podniku podporíš organizáciu, ktorej prácu si ceníš. Radi ti poďakujeme aj oficiálne cez naše sociálne médiá. Samozrejme, každý člen Free Food komunity by mal mať aj svoj odznak ;)
  • Oficiálne poďakovanie
  • Free Food odznak

Zmena prichádza zdola!

reward item
reward item
$5
per month
Vďaka tvojmu príspevku budeme schopní prenajať si priestor, kde sa členovia našej komunity budú môcť stretávať, prijímať návštevy a skladovať inventár na na náš Zero Waste brunch. 
Okrem pozitívnej karmy a poďakovania na sociálnych sieťach ti na tvoju adresu pošleme Free Food odznak a našu slávnu varešku, alebo si ich vyzdvihneš osobne a pokecáme :)
  • Oficiálne poďakovanie
  • Free Food odznak
  • Free Food vareška

Ty musíš byť Changemaker!

reward item
reward item
$12
per month
Vďaka ľuďom ako ty si dokážeme plniť naše sny o Slovensku bez potravinového odpadu a hladu, a preto ti patrí veľké „Ďakujeme!“.
Za tvoj štedrý príspevok od nás na oplátku získaš oficiálne poďakovanie v špeciálnej sekcii našej webstránky, kde bude uverejnené tvoje meno, Free Food brožúrku a receptár, ktoré by mali byť súčasťou každej zero food waste kuchyne a samozrejme, všetky predchádzajúce odmeny.
  • Oficiálne poďakovanie
  • Free Food odznak
  • Free Food vareška
  • Free Food tlačený obsah

0

patrons

$0

per month

About Free Food - Jedlo pre všetkých

Tretina celosvetovo vyprodukovaných potravín sa nikdy nezje. 

Každý rok sa na produkciu jedla, ktoré skončí v koši, využije poľnohospodárska pôda o rozlohe Číny, pričom sa vyrúbe takmer miliarda stromov pre vznik novej poľnohospodárskej pôdy.

Potravinový odpad je zodpovedný až za 8 % všetkých skleníkových plynov. Ak by bol krajinou, bol by tretím najväčším producentom skleníkových plynov.

Do roku 2030 má množstvo potravinového odpadu narásť o jednu tretinu. To je v prepočte 66 ton jedla, ktoré skončí každú sekundu v koši.

Free Food je občianske združenie, ktoré si dalo za cieľ zmierniť problém plytvania potravinami. Aj vám sa zdá vyhadzovanie jedla absurdné? Buďte spolu s nami súčasťou riešenia tohto problému.

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits