yablko

yablko

Creating video tutoriály a prdel

Select a membership level

kávo-živič

$6.50
per month
To je ako keby si mi 2-3 kávy kúpil mesačne! Čo si veľmi cením, pretože ma (2-3 denne) držia pri živote.

Vďaka, kávo-živič môj!

beťár

$13
per month
Si beťár! Budeš žiť s vedomím, že ja by som bez teba žil v kanáli. Budeš mi môcť poradiť, v ktorom konkrétne. Ak tam aj tak skončím. Dostaneš všetky "backstage" bonusy a srandy, čo tu vyprodukujem.

nice!

$87.50
per month
Môžeš dať aj viac, ale ak dáš presne 69, každý mesiac si pre teba vymyslím na mieru ušitú, extra hlúpu urážku. A poviem ju nahlas svojím hlasom do mikrofónu a zapracujem do skutočného videa. Pretože ak mi dáš 69 (nice), si presne toto zaslúžiš.

(ale prosím daj mi ich vďaka thx)

133

patrons

$677

per month

About yablko

Cez patreon môžeš podporovať obľúbených kreátorov™. Groš im hodiť do ksichtu. Nech majú z čoho jesť. Som yablko. Robím video kurzy. Spravil som kurz WEBREBEL. Možno som ťa naučil jQuery, Laravel alebo SQL. Možno ťa naučím React, Python a GraphQL. Môj WEBREBEL bol prvý video kurz na learn2code.sk. Teraz ich tam majú 117, mojich je tam 13. Len ja osobne tam mám tak 1300 videí. Tisíc! Tri. Sto. Roky mojej práce.

A to je super. Super je, že sa ľudom páčia. Že ich sledujú. Za tie roky som dostal mnoho správ od ľudí. O tom, ako im pomohli. Nájsť cestu. Nájsť zameranie. Zmeniť kariéru. Že ich pobavili... všetko ma to hrozne teší. A mám pocit, že robím niečo, na čom možno trochu záleží. Avšak...

Vždy som bol za to, že o vedomosti sa treba deliť. Ak niečo vieš, a vieš to dať niekomu ďalšiemu, mal by si to spraviť. Mne to vždy prinieslo len dobré veci. Nikdy nie zlé. Vždy som písal články. Točil videá. Delil sa o vedomosti. Dával som ich každému, kto ich chcel. Mám 1200 videí a je mi trochu (dosť) ľúto, že ich nemôže vidieť každý.

Chcem moje vedomosti dávať každému. Nielen tomu, kto si ich môže dovoliť.

Moje kurzy sú dlhé. Na každom pracujem mesiace. Tvrdo. Pre kurz, na ktorom robím teraz - React, Angular, Vue (a TypeScript) - som napísal 59600 slov. Veľký Gatsby má 47094 slov. F. Scott Fitzgerald je lúzer! A ja som preň naprogramoval šesť aplikácií v troch rôznych technológiách, koľko ich nakódil Fitzgerald?! A do toho nahrávanie, intenzívne strihanie... a to ani nie je jeden z mojich dlhších kurzov.

Pointa nie je, že som lepší ako Fitzgerald. To sa musíš ty sám rozhodnúť. Pointa je, že je to veľa roboty. Ktorú robím rád. A verím, že dobre. A chcem sa o ňu deliť. S každým. Ja chcem, aby KAŽDÝ, bez ohľadu na to odkiaľ je, kde sa pohybuje, z akých je pomerov... Bez ohľadu na sociálnu vrstvu. Ja chcem, aby KAŽDÝ mal prístup ku kvalitným a zábavným učebným materiálom.

Chcem, aby sa každý mohol učiť z mojich videí. Zadarmo.

Okrem kurzov pre learn2code, chcem vyrábať aj kurzy, ktoré budú zdarma prístupné každému. Na youtube. Žiadne registrácie. Žiadne platobné karty. Stačí ti internetové pripojenie a čas.

To je to, čo chcem.

Chcem spraviť kurzy na node, python, svelte, ruby, rails, ionic, firebase, graphql, git, nosql... Chcem spraviť "Základy programovania v [X rôznych jazykoch]." Chcem spraviť veľký kurz na hybridné aplikácie, chcem spraviť... kopu.

Chcem, aby čo najviac z nich bolo zdarma.
Najlepšie bez otravných youtube reklám, z ktorých by som aj tak získal centy.
Chcel by som, aby boli financované patreonom.

Mohol by som ich robiť v angličtine a mať väčší úspech.
Ale toto mi príde ako niečo, čo doma chýba.
Naše veci, kvalitné veci, v našom jazyku.
Chem aspoň niečo spraviť ten (česko)slovenský hip hop.
A budem hrozne silno rád, ak mi v tom pomôžeš.
Ak to dáme spolu.

Často to tu funguje tak, že "patróni" dostávajú obsah, čo "bežní" ľudia nevidia.
Ja nechcem tak fungovať... ja chcem, aby moje kurzy boli dostupné každému, vždy, zdarma. Nechcem kurzy skrývať za platobnú bránu.

Môj patreon nemá byť len iné miesto, kde si môžeš kúpiť môj kurz.
Má to byť miesto, kde ma môžeš v tvorbe kurzov podporiť:)


Na patreon chcem pridávať skôr bonusy a srandy. Možno backstage zábery, vystrihnuté časti videí. Budeš môcť hlasovať, ktorý kurz by si najviac chcel ako ďalší. A ja to potom budem môcť odignorovať;) Budeš môcť navrhovať nové kurzy. Možno nejaké týždenné/mesačné odporúčania na knihy/články/filmy/atď. Nejakú srandu už len vymyslíme.

Ale kurzy budú pre každého.
Každý má právo učiť sa.
Z dobrých materiálov.


Oh, a kto videl môj youtube, vie, že občas natáčam silno stupídne videá.
Občas budem natáčať silno stupídne videá!
Whoops!

brm
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 72 exclusive posts
22
Images
1
Poll
17
Writings
47
Videos
By becoming a patron, you'll instantly unlock access to 72 exclusive posts
22
Images
1
Poll
17
Writings
47
Videos

Recent posts by yablko

How it works

Get started in 2 minutes

Choose a membership
Sign up
Add a payment method
Get benefits